Article number:10047695EAN:4007698280123
Ceramic striped mug (W/H/D) 14x8x10cm 430ml
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Elegant striped mugs made of durable ceramic, ideal for retail and interior design. Robust quality and trendy design guarantee high demand and attractive margins. Perfect for stylish presentations in a commercial environment. Capacity of 430 ml offers versatile use.
| Color: | Green |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 8 cm |
| Filling quantity: | 430 |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











