Article number:10041233EAN:4007698614973
Nutcracker made of poly green 2-fold, (W/H/D) 7x14x8cm
| IC / MC: | 6 / 54 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The nutcracker made of robust poly in green impresses with its durable design and is ideal for commercial environments. Attractive appearance boosts retail sales and offers interior designers versatile decoration options. Perfect for an impressive presentation.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Green |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 54 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 14 cm |
| Weight IC: | 1.32 kg |
| Weight MC: | 11.88 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W052 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










