Article number:10031799EAN:4007698356019
Mug flower decor made of porcelain colorful 2-fold, (W/H/D) 12x10x8cm 300ml
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Colorful porcelain mug with floral pattern and the lettering "STERNEKÜCHE". Ideal for gift stores and cafés, this durable and versatile decoration enhances the display and appeals to nature lovers. High-margin and visually striking, it promises profitability for discerning retailers.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Porcelain |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8.5 cm |
| Height: | 10.2 cm |
| Weight IC: | 3.8 kg |
| Weight MC: | 12 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H337 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









