Article number:10044685EAN:4007698711054
Mug Christmas decoration made of porcelain, 2-fold, red/green (W/H/D) 12x9x9cm 380ml
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Elegant porcelain cups with festive embossed details in rich red and green. Ideal for festive displays that appeal to gift and home decoration retailers. The robust design guarantees longevity and profitability and enhances seasonal collections with versatile sales potential. Perfect for customers looking for stylish, Christmas-themed kitchenware.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 9 cm |
| Filling quantity: | 380 |
| Weight IC: | 4.09 kg |
| Weight MC: | 12.28 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W242, W418, W464 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










