Article number:10046176EAN:4007698232863
Metal Christmas hanger mouse colorful 2 assorted (W/H/D) 8x12x1cm
| IC / MC: | 12 / 240 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Provide your customers with charming Christmas decorations with our durable, colorfully painted metal Christmas hangers. Ideal for retailers and interior designers, these versatile tags will enhance the appeal of any retail space and encourage impulse purchases. Dimensions: 8x12x1cm. Assorted and easy to display.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Christmas Classics |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 240 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 6.6 kg |
| Weight MC: | 132 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











