Article number:10046623EAN:4007698253486
Christmas hanger circus tent made of glass red (W/H/D) 9x13x9cm
| IC / MC: | 6 / 24 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Christmas hanger circus tent made of glass in red provides festive sparkle in the retail sector. Robust material guarantees durability and enables versatile, appealing decoration. Ideal for stylish shop windows. Use this high-quality finish for impressive presentations and maximum margins.
| Color: | Red |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Christmas Classics |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 0.06 kg |
| Weight MC: | 1.32 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









