Article number:10043820EAN:4007698683634
Merrry Chrismas gift bag made of paper/cardboard, 2-fold, red/silver (W/H/D) 25x34x8cm
| IC / MC: | 24 / 96 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Merry Christmas" gift bag made of robust paper and cardboard in red/silver (25x34x8 cm) offers retailers and designers a stylish, durable packaging solution. Ideal for elegant product presentations with high resale value during the festive season.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Papier/Pappe |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Papier/Pappe |
| Material: | Paper/Cardboard |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 25 cm |
| Height: | 34 cm |
| Weight IC: | 1.85 kg |
| Weight MC: | 7.39 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W474 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









