Product information
Increase your sales with the Wurm "Brewery 1682" light house. Made of high-quality porcelain, it combines long-lasting quality with historical charm. Ideal for retailers and designers for impressive shop window decoration or themed interior design. A highlight in any setting.
| Akzentmaterial: | Porzellan |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 16 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 17 cm |
| Weight IC: | 0.94 kg |
| Weight MC: | 8.3 kg |
| Shipping pallet: | 192 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W594 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











