Article number:10029121EAN:4032037717183
LED star, SMD, foldable, outdoor, warm white SMD LED, with timer, IP44 made of white plastic Ø60cm
| IC / MC: | 1 / 6 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This foldable LED star with SMD technology offers retailers versatile decoration solutions. Its weatherproof, durable plastic and practical timer ensure efficient outdoor use. Ideal for creating atmospheric accents in shop windows or at events.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Material: | Plastic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 60 cm |
| Width: | 60 cm |
| Height: | 60 cm |
| Diameter: | 60 cm |
| Weight IC: | 0.39 kg |
| Weight MC: | 2.31 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W375 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.














