Article number:10044371EAN:4007698700218
Honeycomb Christmas tree made of paper/cardboard, blue (W/H/D) 10x15x10cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Honeycomb Christmas tree made of robust paper/cardboard in deep blue adds an elegant flair to shop windows and interiors. Easy to set up and take down, it allows seasonal flexibility. Ideal for retailers and interior designers looking for effective decoration with minimal effort.
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 0.53 kg |
| Weight MC: | 6.34 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W506 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











