Article number:10043959EAN:4007698687687
Hanging backpack made of felt, brown (W/H/D) 8x10x5cm
| IC / MC: | 6 / 72 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Present stylish decorations with the brown felt hanger backpack (8x10x5cm). Ideal for retailers and designers, it offers durable quality and versatility for use in shop windows or interiors. Benefit from easy presentation and high demand.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Filz |
| Color: | Brown |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Filz |
| Material: | Felt |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 0.07 kg |
| Weight MC: | 0.79 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W097 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










