Article number:10055927EAN:4007698057077
Hanger heart flowers decor made of metal colorful (W/H/D) 5x5x1cm 12 pcs. in window box
| IC / MC: | 48 / 384 |
|---|---|
| PU: | 48 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 21/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The colorful metal heart pendants combine durable design with visual elegance, perfect for retailers and interior designers. Their versatility optimizes presentations and enhances the appeal of any decoration, while the robust finish guarantees commercial longevity. Ideal for shop windows or themed events.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 48 |
| MC quantity: | 384 |
| Packaging units: | 48 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight IC: | 0.86 kg |
| Weight MC: | 6.91 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H041 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











