Article number:10038531EAN:4007698526542
Glass lantern flower meadow green, pink 2-fold, (W/H/D) 7x8x7cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
Sold out for the current season.
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add elegance to your retail or decorating project with these durable glass lanterns in green and pink. Ideal for interior designers, the exquisite floral pattern creates an appealing atmosphere and increases sales value through attractive design and versatility.
| Color: | Green |
|---|---|
| Material: | Glass |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 4.22 kg |
| Weight MC: | 8.45 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | O047 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









