Article number:10047094EAN:4007698264055
Hanger circus carousel made of metal colorful 3 assorted (W/H/D) 8x15x8cm
| IC / MC: | 6 / 96 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and interior designers The circus carousel hanger made of high-quality metal combines attractive design with durability. Perfect for seasonal decorations, it offers versatile presentation options and increases customer loyalty and sales potential in the sales environment thanks to its uniqueness.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Christmas Classics |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 0.46 kg |
| Weight MC: | 7.39 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











