Article number:10040357EAN:4007698596224
Green glass Christmas tree (W/H/D) 15x30x15cm
| IC / MC: | 1 / 6 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The green glass fir tree (15x30x15cm) impresses as a long-lasting decorative element in retail and design projects. Its high-quality finish and versatility offer commercial buyers attractive margins and easy presentation. Perfect for an atmospheric, professional environment.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 15 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight IC: | 1.21 kg |
| Weight MC: | 7.23 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W019 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











