Article number:10013624EAN:4007698459543
Glass storage jar, 8x12x8cm
| IC / MC: | 12 / 24 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The sturdy glass storage jar, 8x12x8cm, offers commercial buyers ideal storage solutions in the retail sector. Their clear appearance complements any store presentation, while the durable quality ensures an attractive margin. Perfect for stylish decor and efficient product presentation.
| Akzentfarbe: | Transparent |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Transparent |
| Hauptfarbe: | Transparent |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 12 cm |
| Filling quantity: | 250 |
| Weight IC: | 3.5 kg |
| Weight MC: | 8.5 kg |
| Shipping pallet: | 840 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H369 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









