Article number:10040925EAN:4046203442236
Glass lantern with metal top reindeer 6x15cm
| IC / MC: | 6 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This glass lantern with robust metal top combines design and functionality. Ideal for retailers and interior designers who value decorative versatility. It promotes atmospheric presentations and ensures an attractive margin in sales thanks to durable materials.
| Akzentfarbe: | Transparent |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Transparent |
| Hauptfarbe: | Transparent |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 2.4 kg |
| Weight MC: | 4.7 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W161 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









