Article number:10044179EAN:4007698694357
Glass Christmas bauble, silver Ø6cm
| IC / MC: | 12 / 96 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The silver Christmas bauble made of high-quality glass (Ø6cm) offers interior designers and retailers an elegant decoration solution. Its durable finish guarantees an appealing presentation, increases the attractiveness of the product range and boosts sales in commercial use. Ideal for exclusive interior design.
| Akzentfarbe: | Silber |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Silver |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Silber |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 6 cm |
| Diameter: | 6 cm |
| Weight IC: | 0.26 kg |
| Weight MC: | 2.11 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W087, W346, W415 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









