Article number:10045620EAN:4007698738341
Flower plug made of textile, 3-fold, yellow/pink/white (W/H/D) 8x46x5cm
| IC / MC: | 12 / 288 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The crocheted spring flower made of durable textile material impresses with its exquisite design and color combination. Ideal for retailers, it enhances the appeal of retail spaces and offers versatile applications in decorative environments. Maximize your product range with these charming decorative highlights.
| Akzentfarbe: | Gelb |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | Gelb |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Gelb |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 288 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 46 cm |
| Weight IC: | 3.17 kg |
| Weight MC: | 6.34 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | ZZZ45620 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









