Article number:10044329EAN:4007698698515
Duck made of textile, 2-fold, beige (W/H/D) 15x26x23cm
| IC / MC: | 2 / 12 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The textile duck in beige impresses with its robust finish, ideal for retailers and designers. Their versatility ensures attractive margins and highlights decorative concepts. Dimensions: 15x26x23cm, set of 2. Perfect for window displays and seasonal accents.
| Color: | Beige |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Textile |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 2 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 23 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 26 cm |
| Weight IC: | 1.14 kg |
| Weight MC: | 6.86 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W231 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











