Article number:10044633EAN:4007698709532
Drinking glass Christmas bauble with motif and glass straw, double, red/green 450ml
| IC / MC: | 24 / 24 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 23/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your sales with our stylish Christmas bauble-style drinking glasses. Perfect for seasonal retail presentations, the 450ml glasses made from durable glass with integrated straw offer high resale value. An attractive highlight for any store and ideal for creative interior designers.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Red |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 10 cm |
| Filling quantity: | 450 |
| Weight IC: | 0.23 kg |
| Weight MC: | 5.54 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W343, W453 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










