Article number:10040106EAN:4007698587819
Christmas tree made of glass red (W/H/D) 11x20x11cm
| IC / MC: | 6 / 12 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The red glass fir tree (11x20x11cm) combines elegance and high quality workmanship, ideal for retailers and interior designers. Its timeless appeal increases sales opportunities in seasonal displays. Robust and durable, perfect for sophisticated decoration projects and commercial environments.
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 20 cm |
| Weight IC: | 2.94 kg |
| Weight MC: | 5.88 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W094, W453 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












