Article number:10047666EAN:4007698279400
Christmas pendant carousel horse made of poly colorful 2 assorted (W/H/D) 8x12x2cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Made from durable poly, the Carousel Horse Christmas pendant adds festivity to any retail space or decorating project. Attractive color variety and quality craftsmanship offer retailers high margins and interior designers versatility. Ideal for seasonal presentations in a decorative environment.
| Akzentmaterial: | Poly |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | NEU |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 0.33 kg |
| Weight MC: | 5.94 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









