Article number:10041901EAN:4007698631154
Christmas decor mug made of porcelain red 2-fold, (W/H/D) 14x7x10cm 400ml
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Our red mug made of high-quality porcelain, ideal for seasonal sales strategies in retail. With its stylish Christmas design, it attracts attention and impresses with its durability and easy presentation. Perfect choice for interior designers and trade buyers. 400 ml capacity.
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 7 cm |
| Filling quantity: | 400 |
| Weight IC: | 1.34 kg |
| Weight MC: | 8.03 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W464 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











