Article number:10030685EAN:4007698326777
Christmas bauble glitter Christmas motif made of glass, 4-fold, red/gold Ø8cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality glass Christmas baubles in red/gold for long-lasting festive decorations. A must for retailers who want to create an inviting ambience. Attractive margins thanks to elegant design and brilliant workmanship. Ideal for shop window decorations and elegant Christmas flair in business premises.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 8 cm |
| Diameter: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.4 kg |
| Weight MC: | 1.58 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W494 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









