Article number:10046567EAN:4007698252106
Ceramic Christmas house tin red (W/H/D) 11x17x11cm
| IC / MC: | 4 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The red "Christmas house" ceramic jar (11x17x11cm) impresses with its durable material and exquisite design. Ideal for retail, it offers seasonal simplicity and attracts customers. Perfect for creative interior designs, it increases the appeal and sales opportunities of your decoration department.
| Color: | Red |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Christmas Classics |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 11 cm |
| Width: | 11 cm |
| Height: | 17 cm |
| Diameter: | 11 cm |
| Weight IC: | 4.09 kg |
| Weight MC: | 24.55 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.













