Article number:10041165EAN:4007698613150
Candle set DipDye set of 3, made of wax green, brown, gray 3-fold, (W/H/D) 2x25x2cm
| IC / MC: | 12 / 24 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Immerse yourself in stylish elegance with the DipDye candle set. Perfect for retailers and interior designers, it offers versatile decoration options and an attractive price range. Made from high quality wax, they guarantee long-lasting use in any professional presentation.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Wachs |
| Color: | Green |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Wachs |
| Material: | Wax |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2.2 cm |
| Width: | 2.2 cm |
| Height: | 25 cm |
| Weight IC: | 3.18 kg |
| Weight MC: | 6.36 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W208, W361 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









