Article number:10032867EAN:4007698380519
Candle holder tree, on mango wood base, made of silver metal (W/H/D) 31x33x8cm
| IC / MC: | 1 / 5 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Enhance your range with the tea light holder tree, exquisitely crafted from durable metal and mango wood. Ideal for retailers and interior designers, it offers versatile decoration options and attractive margins. Perfect for prestigious environments and high quality design.
| Color: | Silver |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 5 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 31 cm |
| Height: | 33 cm |
| Weight IC: | 1.26 kg |
| Weight MC: | 6.3 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H034 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









