Article number:10042118EAN:4007698637477
Candle ball LED green, flickering light, exclusive 2xAA made of wax (W/H/D) 10x9x10cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Meet sophisticated decorating needs with the green globe LED candle. Perfect for retailers and interior designers, it offers flickering light and high-quality imitation wax. Efficient 2xAA usage enables long-lasting use in commercial spaces, increases profitability with attractive design.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Wachs |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Wachs |
| Material: | Wax |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | 10010952 – AA Mignon Stabbatterie |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.32 kg |
| Weight MC: | 7.66 kg |
| Shipping pallet: | 1 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W048, W105, W209, W278, W569 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









