Article number:10042116EAN:4007698637439
Candle ball LED beige, flickering light, exclusive 2xAA made of wax (W/H/D) 10x9x10cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Optimize your interior design with the high-quality wax LED globe candle. Ideal for retailers and interior designers, it offers flickering light and timeless style. Durable and versatile, with easy AA battery fitting, it adds aesthetic value to any professional environment.
| Color: | Beige |
|---|---|
| Material: | Wax |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | 10010952 – AA Mignon Stabbatterie |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.32 kg |
| Weight MC: | 7.66 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W282, W369, W570 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









