Article number:10027445EAN:4007698066956
Box set winter forest metal gray set of 2, (W/H/D) 19x8x19cm, 15x7x15cm
| IC / MC: | 6 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your sales area with the Winter Forest metal tin set. The durable material and elegant design appeals to retailers and interior designers to present seasonal decorations in style and achieve attractive margins. Ideal for shop windows and product displays.
| Akzentfarbe: | Grau |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Metall |
| Color: | Grey |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Grau |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 19.8 cm |
| Width: | 19.8 cm |
| Height: | 8.2 cm |
| Weight IC: | 2.7375 kg |
| Weight MC: | 10.95 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W961 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









