Article number:10047925EAN:8713619379116
Battery Sliminator 3x 2 AA transformer 3.2V with EU adapter IP20, 4 meter supply cable, indoor plastic black set of 3 (W/H/D) 10x13x6cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 27/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The battery eliminator scores highly in the commercial sector with its durability and ease of use. Ideal for indoor use, the black plastic offers stability and flexible application options. Retailers benefit from the high storage capacity, while designers appreciate the seamless integration into modern room concepts.
| Akzentfarbe: | Schwarz |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
| Color: | Black |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Schwarz |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Material: | Plastic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 0.22 kg |
| Weight MC: | 5.28 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










