Article number:10026107EAN:4007698049645
Angel made of mango wood, with metal wings Brown (W/H/D) 23x70x8cm
| IC / MC: | 2 / 4 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The mango wood angel with metal wings combines durable materials with elegant design, ideal for retailers and interior designers. Its slim shape allows for versatile placement, while the high-quality finish guarantees long-lasting profitability - a stylish accent for professional and commercial decoration.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | Brown |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 2 |
| MC quantity: | 4 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 23 cm |
| Height: | 70 cm |
| Weight IC: | 3.3 kg |
| Weight MC: | 10 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W046, W295, W563 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









