Article number:10044939EAN:4007698716875
Yoga frog made of poly, 2-fold, green/pink, yoga (W/H/D) 7x8x6cm
| IC / MC: | 8 / 96 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Discover the charming yoga frog made of durable polyresin. Ideal for retailers and interior designers, it adds a playful touch to any space. Compact size facilitates display and increases customer interest. Perfectly integrated into artfully designed environments.
| Color: | Green |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.97 kg |
| Weight MC: | 11.62 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | ZZZ44939 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











