Article number:10027298EAN:8592453415453
Wooden star brown (W/H/D) 30x30x3cm
| IC / MC: | 3 / 12 |
|---|---|
| PU: | 3 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The brown wooden star (30x30x3cm) is ideal for retailers and interior designers who appreciate long-lasting elegance. Handcrafted from high quality wood, it offers versatility for window displays or stylish interior designs. A commercial advantage due to its robustness and attractive design.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | Brown |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 3 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 3 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 3 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight IC: | 8.58 kg |
| Weight MC: | 17.16 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W920 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









