Article number:10040705EAN:4250244520314
Wooden nutcracker colorful 4-fold (W/H/D) 8x26x7cm
| IC / MC: | 4 / 24 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality, colorful wooden nutcracker, ideal for retailers and interior designers. Thanks to its durable finish and attractive design, it enhances the appeal of any display. Perfect for decorating the sales floor, it attracts attention and maximizes sales. Dimensions: 8x26x7 cm.
| Akzentmaterial: | Holz |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 26 cm |
| Weight IC: | 1 kg |
| Weight MC: | 5.8 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W118 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










