Article number:10043855EAN:4007698684655
Wooden Christmas hanger skis with screeen, 2-fold, natural/brown (W/H/D) 12x29x4cm
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Skis with bow" Christmas hanger, made of natural-colored wood, is ideal for window displays and scores points with commercial shoppers thanks to its durable material and timeless design. Maximizes your revenue through simple presentation and versatile use in stores.
| Akzentmaterial: | Holz |
|---|---|
| Color: | Nature |
| Features: | NEU |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 29 cm |
| Weight IC: | 0.66 kg |
| Weight MC: | 1.98 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W229 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









