Article number:10042229EAN:4032037839113
Wind light wish light with sayings made of glass, 6-fold, colorful (W/H/D) 5x6x5cm
| IC / MC: | 24 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Windlicht Wunschlicht" lantern made of robust glass offers versatile design options for retailers and interior designers. Its colorful slogans appeal to different customer needs and encourage impulse purchases. Ideal for decorative accents on the sales floor or professional projects.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight IC: | 3.41 kg |
| Weight MC: | 6.82 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N061 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











