Article number:10031203EAN:4007698342388
Wind light set goblet, winter forest decor red 30, 35, 40cm x Ø13cm made of glass set of 3
| IC / MC: | 1 / 3 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Winter Forest" chalice lantern set in red, made of robust glass, offers shoppers and designers attractive added value in seasonal decoration with its atmospheric aesthetics. Ideal for retail presentations, it guarantees long-lasting quality and versatile applications.
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 3 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 45 cm |
| Width: | 32 cm |
| Height: | 15 cm |
| Diameter: | 13 cm |
| Weight IC: | 2.26 kg |
| Weight MC: | 6.77 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W401, W494 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











