Article number:10039531EAN:4007698558239
Vase with flower decoration made of ceramic green, pink 2-fold, (W/H/D) 12x15x12cm only for dried flowers
| IC / MC: | 6 / 18 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This elegant ceramic vase in green and pink, ideal for dried flowers, impresses retailers with its unique floral decoration. Durable and with a high-quality finish, it offers interior designers versatile decoration options and retailers an attractive margin. Dimensions: 12x15x12 cm.
| Color: | Green |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 18 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 11.7 cm |
| Width: | 11.7 cm |
| Height: | 15.4 cm |
| Weight IC: | 2.81 kg |
| Weight MC: | 8.42 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N012 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.













