Article number:10042675EAN:4007698653552
Tulip stand made of felt/MDF, 3-fold, yellow/pink/white (W/H/D) 10x42x5cm
| IC / MC: | 6 / 18 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add springtime freshness to your retail space: the tulip display made of durable felt and MDF offers commercial versatility and easy presentation. Ideal for interior designers and retailers, it creates appealing accents in any decoration. Available in yellow, pink and white. Dimensions: 10x42x5cm.
| Akzentfarbe: | Gelb |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Filz |
| Color: | Gelb |
| Hauptfarbe: | Gelb |
| Hauptmaterial: | Filz |
| Material: | Felt |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 18 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 42 cm |
| Weight IC: | 0.34 kg |
| Weight MC: | 1.03 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | O004/N046 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









