Article number:10035322EAN:4007698439194
Transparent glass lantern (W/H/D) 7x7x7cm
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The elegant, durable transparent glass lantern (7x7x7cm) offers versatile decoration options for interior designers and retailers. It presents itself effortlessly in any retail space and promotes increased sales thanks to its timeless design and high-quality finish. Ideal for stylish environments.
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Glass |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 3.7 kg |
| Weight MC: | 11.09 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W200/H112 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












