Article number:10012941EAN:4007698008628
Tealight holder maritime white,blue made of wood,metal,glass brown 2-fold, (W/H/D) 6x20x6cm
| IC / MC: | 6 / 48 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Maritim tea light holder combines robust wood, metal and glass with stylish design, ideal for retailers and interior designers. Benefit from durable quality and maritime aesthetics that fit seamlessly into any store or office decor. Dimensions: 6x20x6 cm.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight IC: | 1.88 kg |
| Weight MC: | 15 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H416 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









