Article number:10037221EAN:4007698486501
Tealight holder house made of metal, black wood (W/H/D) 7x7x7cm
| IC / MC: | 12 / 96 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Enchant your customers with this elegant tea light holder made of black metal and wood. Ideal for stylish business premises or sales areas. The durable combination of materials ensures lasting quality and offers interior designers a flexible, aesthetic decoration solution. Benefit from attractive margins in sales.
| Akzentfarbe: | Schwarz |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Metall |
| Color: | Black |
| Hauptfarbe: | Schwarz |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 1 kg |
| Weight MC: | 7.97 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W288 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









