Article number:10022557EAN:4007698020309
Tealight holder 3 heart decor made of wood, glass white (W/H/D) 24x8x7cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and designers: our tealight holder in heart design made of durable wood and glass offers versatile decoration options. Attractive margins and simple presentation increase sales value. Ideal for inviting room atmospheres in stores and commercial environments. Size: 24x8x7cm.
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 24 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.38 kg |
| Weight MC: | 9 kg |
| Shipping pallet: | 576 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W051, W212, W286, W431 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









