Article number:10029421EAN:4007698295844
Tea mug heart decor with metal strainer made of ceramic pink/pink, gray 2-fold, (W/H/D) 11x10x8cm 340ml
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and designers: the heart decor tea mug made of robust ceramic with metal strainer offers style and durability. Optimum size (340ml) for versatile use in retail or catering. Attractive presentation and high margin increase your profitability.
| Color: | Pink |
|---|---|
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8.2 cm |
| Height: | 9.5 cm |
| Filling quantity: | 340 |
| Weight IC: | 2.55 kg |
| Weight MC: | 15.8 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H351 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











