Article number:10031825EAN:4007698356866
Tea mug flower decor, with metal strainer made of porcelain Colorful (W/H/D) 12x11x9cm 300ml
| IC / MC: | 4 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Floral decorated porcelain tea mugs with durable metal strainer, ideal for stylish store design and upmarket interiors. Maximize your margin with these versatile 300 ml mugs that combine quality with appealing design for the discerning customer. Perfect for the retail sector.
| Akzentmaterial: | Porzellan |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 11 cm |
| Filling quantity: | 300 |
| Weight IC: | 1.61 kg |
| Weight MC: | 14.47 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H336 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









