Article number:10036570EAN:4007698468033
Tea light house with timer made of porcelain, 3-fold, white (W/H/D) 8x17x8cm
| IC / MC: | 3 / 18 |
|---|---|
| PU: | 3 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and designers: This 3-piece porcelain tea light house set with timer provides stylish accents in the salesroom. High-quality material guarantees durability. Ideal for decoration and increasing sales thanks to easy integration into your product range. Perfect for modern room designs.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | White |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 3 |
| MC quantity: | 18 |
| Packaging units: | 3 |
| Battery required: | 10010163 – LR44 1,55V Knopfzelle |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 17 cm |
| Weight IC: | 1.49 kg |
| Weight MC: | 8.91 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W310, W413 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










