Article number:10037925EAN:4007698512255
Table runner faux fur made of polyester white (W/H/D) 160x2x15cm
| IC / MC: | 4 / 48 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add a luxurious touch to your presentations with our durable polyester faux fur table runner. Ideal for retailers and interior designers looking for an attractive design and easy maintenance. Ideal for store decorations and events in a professional environment.
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 15 cm |
| Width: | 160 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight IC: | 0.88 kg |
| Weight MC: | 10.56 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W044, W276, W330, W425, W489 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











