Article number:10045241EAN:4007698726188
Stoneware parrot vase, 2-fold, colorful (W/H/D) 19x20x11cm
| IC / MC: | 4 / 8 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Made from high quality stoneware, the Parrot vase offers unique decoration options for retailers and interior designers. Its colorful design sets creative accents and maximizes visual interest, while the sturdy finish guarantees a long-lasting investment for versatile commercial applications.
| Color: | Gelb |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Stoneware |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 11 cm |
| Width: | 19 cm |
| Height: | 20 cm |
| Weight IC: | 3.43 kg |
| Weight MC: | 6.86 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | ZZZ45241 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











